Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu - Centralny punkt logowaniaNie jesteś zalogowany | zaloguj się
katalog przedmiotów - pomoc

British literature 2510-f1ENG1S-BL-T
Ćwiczenia (CW) Semestr letni 2017/18

Informacje o zajęciach (wspólne dla wszystkich grup)

Liczba godzin: 30
Limit miejsc: (brak limitu)
Zaliczenie: Egzamin
Metody i kryteria oceniania: (tylko po angielsku)

Spring semester:

Assessment methods:

Exam – W1, W2, U4,

Presentation – W1, U1, U2, K1

Participation in discussion; completion of tasks on the Moodle platform – W1, U1, U3, U4, K1.

Assessment criteria:

The final mark consists of:

Exam – 70% of the final grade

Presentation – 10% of the final grade

Participation in discussion; completion of tasks on the Moodle platform – 20% of the final grade

below 60%= fail

60%-69% = 3.

70%-76% = 3+

77%-84% = 4.

85%-90% = 4+

91%-100% = 5.

Zakres tematów: (tylko po angielsku)

ROMANTIC POETRY

1. THE OLDER GENERATION

William Wordsworth, “Lines Composed a Few Miles Above Tintern Abbey,” “Daffodils;”

Samuel Taylor Coleridge, “The Rime of the Ancient Mariner,” “Kubla Khan” (2 hrs.)

2. THE YOUNGER GENERATION

Percy Bysshe Shelley, “Ode to the West Wind;”

John Keats, “Ode On a Grecian Urn” (2 hrs.)

VICTORIAN NOVELS

3.Charlotte Brontë, Jane Eyre (2 hrs.)

4. Emily Brontë, Wuthering Heights (2 hrs.)

6.Thomas Hardy, Tess of the D’Urbervilles (2 hrs.)

VICTORIAN POETRY

5. Alfred Tennyson, In Memoriam (54), “Crossing the Bar,”

Robert Browning, “My Last Duchess;”

Dante Gabriel Rossetti, “The Blessed Damozel;”

Christina Rossetti, “When I am Dead, My Dearest” (2 hrs.)

MODERNIST FICTION

7. James Joyce, A Portrait of the Artist as a Young Man; “The Boarding House”/”Eveline”(2 hrs.)

8. Virginia Woolf, “The Legacy;”

D.H. Lawrence, “The Rocking-Horse Winner;”(2 hrs.)

WWI POETRY

9. Wilfred Owen,“Arms and the Boy”/”Futility”; Fragment: I Saw His Round Mouth’s Crimson,” “Anthem for Doomed Youth;”

Isaac Rosenberg, “Returning, We Hear the Larks;”

Edward Thomas, “Liberty,” “The Owl”(2 hrs.)

MODERNIST POETRY

10. William Butler Yeats, “Sailing to Byzantium;”

Thomas Stearns Eliot, “The Love Song of J. Alfred Prufrock”/ “The Waste Land” (fragments)

POSTWAR AND POSMODERN FICTION

11. William Golding, Lord of the Flies (2 hrs.)

12. John Fowles, “The Enigma;” Fay Weldon, “Weekend;” Angela Carter, “The Courtship of Mr Lyon”(2 hrs.)

13. Kazuo Ishiguro, “A Family Supper;” Salman Rushdie, “The Prophet’s Hair”(2 hrs.)

THEATRE OF THE ABSURD

14. Samuel Beckett, Waiting for Godot; Harold Pinter, revue sketches (2 hrs.)

Grupy zajęciowe

zobacz na planie zajęć

Grupa Termin(y) Prowadzący Miejsca Akcje
1 każdy piątek, 9:45 - 11:15, sala AB 3.11
Edyta Lorek-Jezińska 21/22 szczegóły
2 każdy piątek, 11:30 - 13:00, sala AB 3.11
Edyta Lorek-Jezińska 22/22 szczegóły
3 każdy piątek, 13:15 - 14:45, sala AB 3.10
Edyta Lorek-Jezińska 13/22 szczegóły
Wszystkie zajęcia odbywają się w budynku:
Collegium Humanisticum
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.