Metody i kryteria oceniania: |
Ocenie podlega znajomość wiedzy z przedmiotu, w tym zdolność do precyzyjnego jej przekazania (stosowanie właściwej terminologii) oraz zastosowania w zadaniu problemowym.
Udział w wykładach nie jest obowiązkowy.
Po każdym z wykładów, w czasie ustalonym z całą grupą, studenci mają możliwość podejścia do wejściówki - quizu na platformie moodle rozwiązywanego zdalnie w dowolnie wybranym miejscu (materiał z jednego wykładu). Punkty uzyskane z wejściówek sumują się i są przedstawiane w systemie w formie wyniku procentowego (przy czym liczą się wszystkie quizy, nawet te, do których dany student nie podchodził). Studenci, którzy po zakończeniu semestru uzyskają z rozwiązanych quizów przynajmniej 51% są zwolnieni z egzaminu.
Wynik pomiędzy 51% a 61% gwarantuje ocenę dostateczną (3.0), pomiędzy 61% a 71% dostateczną+ (3.5), pomiędzy 71% a 81% dobrą (4.0), pomiędzy 81% a 91% dobrą+ (4.5), zaś powyżej 91% bardzo dobrą (5.0). Udział w wejściówkach jest dobrowolny.
Studenci, którzy nie zdobędą wystarczającej ilości punktów do zwolnienia z egzaminu, w tym Ci, którzy w ogóle nie podchodzili do wejściówek są zobowiązani do podejścia do egzaminu w formie quizu na platformie moodle rozwiązywanego w sali wykładowej na własnym komputerze. Uzyskanie przynajmniej 51% punktów w poszczególnych wejściówkach zwalnia na egzaminie z danej partii materiału. W wyznaczonym terminie studenci rozwiązywać będą, albo quiz z całości materiału, albo indywidualnie dedykowany im quiz wyłączający już zaliczone tematy. Każdorazowo wynik pomiędzy 51% a 61% gwarantuje ocenę dostateczną (3.0), pomiędzy 61% a 71% dostateczną+ (3.5), pomiędzy 71% a 81% dobrą (4.0), pomiędzy 81% a 91% dobrą+ (4.5), zaś powyżej 91% bardzo dobrą (5.0).
|
Zakres tematów: |
1. Strategia Bezpieczeństwa Wewnętrznego Unii Europejskiej – treść i znaczenie
2. Geneza i rozwój problematyki bezpieczeństwa wewnętrznego w UE
3. Instrumenty prawne oraz proces podejmowania decyzji w obrębie problematyki bezpieczeństwa wewnętrznego UE
4. Organy i instytucje w obrębie problematyki bezpieczeństwa wewnętrznego UE
5. Współpraca sądowa w sprawach karnych
6. Współpraca policyjna i celna w sprawach karnych
7. Współpraca wywiadowcza państw UE
8. Ochrona informacji niejawnych
9. Zarządzanie kryzysowe i ochrona ludności
10. Walka z przestępczością zorganizowaną
11. Zwalczanie terroryzmu
12. Walka z nielegalną imigracją i ochrona granic
13. Walka z handlem ludźmi
14. Walka z narkomanią i handlem narkotykami
15. Wnioski z przeglądów Europejskiej Strategii Bezpieczeństwa Wewnętrznego i kierunek rozwoju problematyki bezpieczeństwa wewnętrznego w UE
|