Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu - Centralny punkt logowania
Strona główna

Seminarium dyplomowe konserwatorskie z zakresu papieru i skóry [1402-SDK-PIS-5Z-SJ] Semestr zimowy 2021/22
Seminarium, grupa nr 1

Przejdź do planu zaznaczono terminy wyświetlanej grupy
To jest strona grupy zajęciowej. Jeśli szukasz opisu przedmiotu, zobacz stronę przedmiotu
Przedmiot: Seminarium dyplomowe konserwatorskie z zakresu papieru i skóry [1402-SDK-PIS-5Z-SJ]
Zajęcia: Semestr zimowy 2021/22 [2021/22Z] (zakończony)
Seminarium [SEM], grupa nr 1 [pozostałe grupy]
Termin i miejsce: Podana informacja o terminie jest orientacyjna. W celu uzyskania pewnej informacji obejrzyj kalendarz roku akademickiego lub skontaktuj się z wykładowcą (nieregularności zdarzają się przede wszystkim w przypadku zajęć odbywających się rzadziej niż co tydzień). (brak danych)
Liczba osób w grupie: 4
Limit miejsc: 8
Zaliczenie: Zaliczenie na ocenę
Prowadzący: Jolanta Czuczko, Dorota Jutrzenka-Supryn, Tomasz Kozielec, Katarzyna Zapolska
Literatura:

patrz podstawowe informacje o przedmiocie

Zakres tematów:

Zakresy tematyczne związane z obiektami dyplomowymi:

- zbiór map Torunia z XIX–XX wieku ze zbiorów Książnicy Miejskiej im. Mikołaja Kopernika w Toruniu (praca dyplomowa, Maciej Banasiak)

- zespół trzech lalek z indonezyjskiego teatru cieni należące do zbiorów prywatnych (praca dyplomowa, Adam Korcz)

- zespół dyplomów Gimnazjum Toruńskiego, XIX-XXw ze zbiorów Książnicy Miejskiej im. Mikołaja Kopernika w Toruniu (praca dyplomowa,Barbara Wachnik)

- zespół ksiąg metrykalnych z z parafii pod wezwaniem Opieki św. Józefa, św. Marii Magdaleny i Aniołów Stróżów w Milejowie (praca dyplomowa, Małgorzata Rudnicka)

Metody dydaktyczne:

seminaryjna,

Seminarium z dr hab. M. Pronobis-Gajdzis, prof. UMK odbywać się w 100% w formie zdalnej (2 godziny), przewiduje się konsultacje telefoniczne i przez pocztę UMK. Student będzie przekazywać promotorowi kolejne rozdziały dokumentacji konserwatorskiej, który po sprawdzeniu i opatrzeniu komentarzami będzie je odsyłał studentowi.

Metody i kryteria oceniania:

Student zobowiązany jest przedstawić na zaliczenie semestru w formie pisemnej siedem pierwszych punktów dokumentacji prac konserwatorsko-restauratorskich: 1.0.Karta identyfikacji zabytku i dokumentacji, 2.0 Zagadnienia historyczne, 3.0 Opis, analiza formy treści i funkcji, 4.0. Technikę i technologię, 5.0 Stan zachowania i przyczyny zniszczeń. Projekt konserwatorski oparty na badaniach konserwatorskich i zabytkoznawczej analizie wartościującej. Student ponadto zobowiązany jest wykonać prezentację multimedialną, w której przedstawia zagadnienia rozpoznane w trakcie prowadzonych przez siebie badań.

Uwaga: w roku akademickim 2021/22 z uwagi na trwającą epidemię wykłady będą prowadzone synchronicznie na platformie MS Teams zgodnie z rozporządzeniem rektora uczelni, tj. od dnia 11 grudnia 2021 do 9 stycznia 2022.

Uwagi:

kir papier i skóra

Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.
ul. Jurija Gagarina 11, 87-100 Toruń tel: +48 56 611-40-10 https://usosweb.umk.pl/ kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0-1 (2024-04-02)