Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu - Centralny punkt logowania
Strona główna

Seminarium dyplomowe konserwatorskie z zakresu malarstwa i rzeźby polichromowanej [1402-SDK-M-4L-SJ] Semestr letni 2022/23
Seminarium, grupa nr 1

Przejdź do planu zaznaczono terminy wyświetlanej grupy
To jest strona grupy zajęciowej. Jeśli szukasz opisu przedmiotu, zobacz stronę przedmiotu
Przedmiot: Seminarium dyplomowe konserwatorskie z zakresu malarstwa i rzeźby polichromowanej [1402-SDK-M-4L-SJ]
Zajęcia: Semestr letni 2022/23 [2022/23L] (zakończony)
Seminarium [SEM], grupa nr 1 [pozostałe grupy]
Termin i miejsce: Podana informacja o terminie jest orientacyjna. W celu uzyskania pewnej informacji obejrzyj kalendarz roku akademickiego lub skontaktuj się z wykładowcą (nieregularności zdarzają się przede wszystkim w przypadku zajęć odbywających się rzadziej niż co tydzień).
każda środa, 16:00 - 17:00
sala 149A (ZKMiRzP)
Wydział Chemii jaki jest adres?
Terminy najbliższych spotkań: Daty odbywania się zajęć grupy. Prezentują informacje na podstawie zdefiniowanych w USOS terminów oraz spotkań.
Kliknij w datę by zobaczyć tygodniowy plan z zaznaczonym spotkaniem.
Wszystkie zajęcia tej grupy już się odbyły - pokaż terminy wszystkich spotkań.
Data i miejsceProwadzący
Liczba osób w grupie: 4
Limit miejsc: 8
Zaliczenie: Zaliczenie na ocenę
Prowadzący: Solida Lim, Robert Rogal
Literatura:

Obowiązuje literatura dotycząca zagadnień konserwacji i restauracji obiektów na podłożu drewnianym, płóciennym i malarstwa ściennego. Student powinien też zbierać i zapoznawać się z pozycjami dotyczącymi obiektu przy którym rozpoczyna pracę.

Zakres tematów:

Seminarium poświęcone jest omówieniu stanu zachowania, przyczyn zniszczeń, potrzeb konserwatorskich i wynikającego z nich proponowanego programu prac przy obiektach, będących przedmiotem prac dyplomowych. W miarę upływu czasu omawiane są postępy w badaniach i pracach. powstaje zalążek dokumentacji konserwatorskiej i multimedialnej prezentacji.

Metody dydaktyczne:

jak w sekcji nadrzędnej.

Zajęcia prowadzone w grupie studentów pozwalają na omówienia na forum problemów poszczególnych obiektów, dyskusję nad proponowanymi rozwiązaniami i materiałami oraz uzyskiwanymi postępami w pracach.

Metody i kryteria oceniania:

jak w sekcji nadrzędnej.

Student zobowiązany jest do udziału w zajęcia, zbierania informacji o obiekcie dyplomowym, pracy nad dokumentacją i prezentacją. Świadomy typowanych metod i środków, koniecznych dla zrealizowania proponowanego programu prac konserwatorskich i restauratorskich powinien potrafić zaprezentować je słuchaczom, powinien też umieć odnieść się do problemów prezentowanych przez innych uczestników zajęć. Umiejętności te są oceniane.

Uwagi:

kir sj, IV rok

Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.
ul. Jurija Gagarina 11, 87-100 Toruń tel: +48 56 611-40-10 https://usosweb.umk.pl/ kontakt deklaracja dostępności mapa serwisu USOSweb 7.1.0.0-4 (2024-09-03)